DJI Phantom 4

Dziś odbyła się oficjalna światowa premiera maszyny DJI Phantom 4.
19-2-min

Nowa już 4 wersja z serii DJI Phantom została wyposażona w wiele interesujących usprawnień.

Główną zmianą w wersji czwartej jest dodanie Obstacle Sensing System. Jest to system dzięki, któremu maszyna wykorzystuje 2 kamery zamontowane z przodu, aby omijać przeszkody. Dzięki czemu, gdy Phantom napotka przeszkodę automatycznie uniknie kolizji odbijając lekko w bok lub uniesie się, gdy odbicie w bok nie będzie możliwe.
System ten może być bardzo przydatny podczas powrotu koptera do „domu” (GO HOME), ponieważ nie będziemy musieli martwić się wtedy przeszkodami, jakie możemy napotkać tylko po prostu uruchomić i poczekać na powrót.

W maszynie zastosowano podwójny kompas, dzięki któremu platforma będzie bardziej stabilna.

Nowy akumulator zapewnia czas lotu do 28 minut w trybie ATTI przy najlepszych warunkach pogodowych. Minusem wprowadzenia nowej wersji akumulatora jest brak kompatybilności Phantoma 4 z akumulatorami ze starszych wersji.
19-1-min

Kolejną dość znaczącą zmianą jest ulepszona kamera. Została ona ulepszona głównie pod kątem jakości obrazu. Dodano także możliwość nagrywania filmów w Full HD 1080p 120fps, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać pełne slow motion.

19-3-min

Dodano trzy nowe tryby lotu TapFly, ActiveTrack oraz Sport.

TapFly to tryb, w którym możesz lecieć w dowolnie wybranym przez siebie kierunku wskazując na urządzeniu mobilnym miejsce docelowe.
[su_youtube url=”https://youtu.be/JJPSSqMQajA”]

Kolejnym trybem jest ActiveTrack. Jest to tryb, dzięki któremu kopter śledzi wybrany przez nas obiekt bez konieczności używania trakera GPS. Minimalna wysokość dla tego systemu to 3m.
[su_vimeo url=”https://player.vimeo.com/video/157068158″]

Tryb sport odblokowuje maksymalną prędkość do 72 km/h.

Kolejna dość użyteczna zmiana to dodanie nowych mocowań śmigieł w systemie szybkozłączek oraz nowego mechanizmu blokującego śmigła. Dzięki niemu śmigła mogą wytrzymać gwałtowne zmiany prędkości silników, co pozwala na bardziej agresywne latanie.
19-4-minOstatnią zmianą jest delikatna zmiana wyglądu drona. Obudowa jest wyprofilowana nieco inaczej w porównaniu do poprzedniej wersji, nóżki do lądowania są bardziej masywne, zmienił się także wygląd diod na ramionach.
Cena tej maszyny to 1599$. Zamówienia przedpremierowe już ruszyły. Niestety sprzedaż rozpocznie się dopiero na początku kwietnia.
[su_youtube url=”https://youtu.be/JJPSSqMQajA”]

Źródło : [1]

Scroll to Top