ArdUniGame #1

No to ruszyliśmy 😀

W ciągu tego tygodnia udało mi się wszystko skonfigurować oraz spełnić pierwsze założenia projektu.

Konfiguracja

Do tworzenia ArdUniGame korzystam ze standardowego IDE Arduino (nie będzie tutaj dużo kodu, dlatego wystarczy standardowe IDE), Unity 5 oraz Visual Studio Code z wtyczkami usprawniającymi pracę z Unity oraz językiem C#. Wszystkie narzędzia udało mi się w tym tygodniu skonfigurować pod swoje potrzeby i jak na razie działa bardzo dobrze. Usystematyzowałem także strukturę folderów w Unity.

Projekt

„Sparowałem” Arduino z Unity. Myślałem, że będzie to bardziej skomplikowane jednak poszło bardzo gładko. Komunikacje rozwiązałem przy pomocy portu szeregowego. Ponieważ wydaje mi się, że jest to najprostsza opcja a zarazem najbardziej wydajna opcja. Napisałem także testowy skrypt, którego zadaniem jest odebranie danych z Arduino oraz przemieszczenie obiektu w docelowym widoku gry w silniku Unity, jednak więcej o tym za tydzień.

Obecnie próbuję napisać skrypt odpowiedzialny za obsługę żyroskopu MPU6050.

Trello

Wreszcie udało mi się przestawić z tradycyjnych metod planowania (papierowych karteczek), które mnie już powoli frustrowały na formę elektroniczną.  Co w skrócie oznacza mniej więcej tyle, że zacząłem korzystać z polecanego przez wielu narzędzia o nazwie Trello.

W zasadzie mógłbym polecać Trello i mówić jakie jest dobre, jednak nie będę tego robić. Ja po prostu zaproponuję Ci skorzystanie z niego w jednym projekcie 😀 Po przystosowaniu się do takiej wygody „zarządzanie pracą” już nigdy nie będzie takie samo.

Jak na razie to wszystko 😀 Do zobaczenia za tydzień.

Pamiętajcie, że całe postępy projektu możecie śledzić w serwisie GitHub KLIK.

 

Scroll to Top