ArdUniGame #4

Cześć!

W ostatnim czasie bardzo dużą uwagę w projekcie poświęciłem tematowi losowego generowania mapy. Poznałem wiele zagadnień dotyczących tego aspektu. Głównym zagadnieniem o jakim słyszałem był „Automat komórkowy” oraz wiele innych ciekawych dość zaawansowanych algorytmów. Jednak z racji, że jest to nieskomplikowana, mała gra platformowa napisałem własny dość prosty algorytm oparty na instrukcjach warunkowych, który wygląda mniej więcej tak:

Jak na razie generuje tylko podstawowy teren lecz skrypt będzie jeszcze rozwijany.

Udało mi się także rozwiązać problem z żyroskopem, głównie dzięki czytelnikowi o nick’u „Sebastian”, któremu bardzo dziękuję.

Pozwolę sobie zacytować jego komentarz.

„Żyroskopy tak mają, to tak zwany dryf żyroskopu, dlatego nigdy tego typu czujników nie wykorzystuje się samodzielnie a w połączeniu z akcelerometrem i kompasem. Żyroskop służy do mierzenia szybkich zmian kątów, a akcelerometr i kompas do niwelowania dryfu i ustalania pozycji kiedy prędkość obrotowa jest niewielka.

Dobrą referencją mogą być otwarto źródłowe kontrolery lotu, które potrafią sporo wyciągnąć z tego typu czujników.”

Kolejną decyzją podjętą w projekcie jest używanie assetów z internetu ponieważ samemu niestety nie dam rady wszystkiego stworzyć 🙁 Głównie ze względu na brak umiejętności. Oczywiście nie jako wszystkich grafik lecz jakiejś części.

Za tydzień postaram się udostępnić pierwszą wersję projektu.