Symulowanie obwodów

Cześć, jakiś czas temu szukałem dobrego edytora schematów, a dokładnie programu służącego do projektowania obwodów.Pierwszym programem jakim znalazłem był Fritzing, który jest moim skromnym zdaniem najlepszą aplikacją tego typu. Szukając jeszcze innych rozwiązań natknąłem się na edytor oraz symulator obwodów 123D circuits działający online (nie musimy go pobierać ani instalować wystarczy wejść na stronę oraz się zalogować).

A co w nim takiego wyjątkowego? Czym się wyróżnia?
Program a właściwie strona umożliwia nam projektowanie obwodów oraz symulację ich. Możemy za jego pomocą stworzyć schemat obwodu oraz uruchomić jego symulacje podczas gdy nie mamy dostępu do fizycznej płytki Arduino.

Wystarczy stworzyć schemat
Oraz napisać kod tak jakbyśmy robili to podczas korzystania ze zwykłej płytki Arduino.
2-1-min

Film przedstawiający działanie programu

Niestety jest to bardziej ciekawostka dla początkujących niż użyteczny program, ponieważ zawiera w swojej bazie bardzo mało komponentów. Dla projektowania prostych obwodów wystarcza, jednak podczas tworzenia bardziej zaawansowanych układów napotkamy problem braku większości potrzebnych nam komponentów. Mimo tego jest to bardzo dobry projekt i jeżeli będzie rozwijał się dalej to myślę, że zapoczątkuję małą rewolucje w środowisku elektroników.

Scroll to Top